Jak již bylo psáno, tepelných čerpadel existuje celá řada, záleží jen na vašich možnostech, jaké čerpadlo si pořídit. Tepelná čerpadla ohřívají vodu, kterou pak můžete využít tam, kde bude zrovna potřeba. Stejně tak zajišťuje vytápění objektů, případně mohou fungovat i jako klimatizace, vše je otázkou vybavenosti tepelného čerpadla a daného objektu.

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma

Tepelná čerpadla mají velkou ekonomickou výhodu, neboť jsou schopná ušetřit desítky tisíc korun na energiích. Tepelná čerpadla jsou nedílnou součástí nízkonákladových domů, kde svoji funkci plní dokonale. Pokud se navíc tepelné čerpadlo napojí na příslušné solární panely, úspora energie může být ještě větší, než kolik by uspořilo samotné tepelné čerpadlo, neboť si pomáhá energií ze slunečních paprsků.

Při výběru čerpadla postupujte obzvlášť obezřetně, neboť je potřeba peníze vhodně investovat, navíc je potřeba také vybrat tepelné čerpadlo, které dokonale pokryje vaše požadavky na teplo a teplou vodu. V žádném případě nemá cenu jakkoli šetřit, protože nekvalitní nebo pro vás málo výkonné tepelné čerpadlo ve finále způsobí, že se jeho provoz naopak prodraží, a vy tak přijdete o několik tisíc, místo toho, abyste desetitisíce ušetřili.

Využijte online kalkulačku k výpočtu návratnosti investice do tepelného čerpadla